Utalentowany golkiper obserwowany przez Romę

Utalentowany golkiper obserwowany przez Romę fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: La Gazetta dello Sport

W związku z możliwym opuszczeniem Romy przez Alissona klub ze stolicy Włoch rozgląda się za potencjalnym następcą Brazylijczyka.

Zdaniem „La Gazzetty dello Sport” miejsce między słupkami bramki popularnych „Giallorossich” może w niedalekiej przyszłości zająć Alban Lafont, który występuje aktualnie we francuskim Toulouse FC.

Mimo, iż jego klub zajmuje miejsce w strefie spadkowej Ligue 1, 19-latek jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w całej Francji, a także zalicza się do światowej czołówki na pozycji numer jeden wśród nastolatków.

Lafont był w ostatnim czasie łączony m.in. z Newcastle United, Napoli oraz Paris Saint-Germain. Możliwe jednak, że to zespół prowadzony aktualnie przez Eusebio di Francesco okaże się zwycięzcą wyścigu po podpis wychowanka Tuluzy.

Urodzony w Burkina Faso młodzieżowy reprezentant Francji mimo, iż nie ukończył jeszcze 20. roku życia, na poziomie Ligue 1 rozegrał niemal 100 spotkań, znacząco przyczyniając się do utrzymania swojego klubu w lidze w ostatnich dwóch sezonach.

W osobie Lafonta jest także upatrywany następca podstawowego golkipera francuskiej reprezentacji narodowej, Hugo  Llorisa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy