Utalentowany golkiper obserwowany przez Romę

Utalentowany golkiper obserwowany przez Romę
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: La Gazetta dello Sport

W związku z możliwym opuszczeniem Romy przez Alissona klub ze stolicy Włoch rozgląda się za potencjalnym następcą Brazylijczyka.

Zdaniem „La Gazzetty dello Sport” miejsce między słupkami bramki popularnych „Giallorossich” może w niedalekiej przyszłości zająć Alban Lafont, który występuje aktualnie we francuskim Toulouse FC.

Mimo, iż jego klub zajmuje miejsce w strefie spadkowej Ligue 1, 19-latek jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w całej Francji, a także zalicza się do światowej czołówki na pozycji numer jeden wśród nastolatków.

Lafont był w ostatnim czasie łączony m.in. z Newcastle United, Napoli oraz Paris Saint-Germain. Możliwe jednak, że to zespół prowadzony aktualnie przez Eusebio di Francesco okaże się zwycięzcą wyścigu po podpis wychowanka Tuluzy.

Urodzony w Burkina Faso młodzieżowy reprezentant Francji mimo, iż nie ukończył jeszcze 20. roku życia, na poziomie Ligue 1 rozegrał niemal 100 spotkań, znacząco przyczyniając się do utrzymania swojego klubu w lidze w ostatnich dwóch sezonach.

W osobie Lafonta jest także upatrywany następca podstawowego golkipera francuskiej reprezentacji narodowej, Hugo  Llorisa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy