Van Basten i Bayern?

2007-12-26 09:44:26; Aktualizacja: 16 lat temu
Van Basten i Bayern?

W niemieckich mediach coraz głośniej mówi się o ewentualnej zmianie trenera Bayernu Monachium po zakończeniu obecnego sezonu. Dotychczasowemu trenerowi Bawarczyków Ottmarowi Hitzfeldowi w czerwcu wygasa kontrak(...)

W niemieckich mediach coraz głośniej mówi się o ewentualnej zmianie trenera Bayernu Monachium po zakończeniu obecnego sezonu. Dotychczasowemu trenerowi Bawarczyków Ottmarowi Hitzfeldowi w czerwcu wygasa kontrakt i zapewne nie zostanie przedłużony. Od kilku tygodni dziennikarze zastanawiają się kto mógłbym poprowadzić w nowym sezonie Bayern Monachium.

Jednym z najpoważniejszych kandydatów na to stanowisko jest obecny trener reprezentacji Oranje - Marco Van Basten. 40-letni Holender już zapowiedział, że po Euro 2008 kończy swoją pracę z reprezentacją Holandii. Jest jeden problem, Marco nigdy nie prowadził samodzielnie klubu i nie ma odpowiedniego doświadczenia. Czy dzialacze Bayernu zaryzykują ?

Wszystko powinno rozegrać się pod koniec stycznia, ponieważ od nowego roku Ottmar Hitzfeld zapowiedział, że będzie chciał rozmawiać o jego przyszłości w klubie z Bawarii. Jednak prawie pewne jest to, że Bayern zrezygnuje z usług Niemca i będzie chciał zatrudnić nowego szkoleniowca.

Marco Van Basten nie ma bogatej kariery trenerskiej, ale jest jednym z młodych zdolnych trenerów, który może wiele osiągnąć w klubowej piłce jako trener. Swoje doświadczenie wyniesione z boiska świetnie może przekazać młodym piłkarzom i razem z nimi odnieść ogromny sukces. W swojej trenerskiej karierze prowadził drużyny juniorów Ajaxu Amsterdam oraz reprezentacje Holandii.
Więcej na ten temat: Niemcy Holandia