Van de Beek nie odejdzie z Ajaksu w zimowym oknie

Van de Beek nie odejdzie z Ajaksu w zimowym oknie fot. Ajax
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Voetbal International

Donny van de Beek wypowiedział się na temat swojej przyszłości, dając do zrozumienia, że nie odejdzie z Ajaksu w trakcie zimowego okna transferowego.

22-letni ofensywny pomocnik od pewnego czasu znajduje się na celownikach klubów bogatszych od Ajaksu. W trakcie ostatniego okna był łączony m.in. z Realem Madryt, którego przedstawiciele cały czas śledzą jego poczynania. W środę zobaczą oni z trybun spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy amsterdamską ekipą a Valencią.

To niemal pewne, że Van de Beek w bliskiej przyszłości opuści Ajax. Jak sam jednak mówi, nie dojdzie do tego zimą.

- Latem niektóre rzeczy trwały zbyt długo. Sam nie śledziłem tych wszystkich doniesień, ale siłą rzeczy niektóre do mnie dochodziły. Cieszę się, że to już poza mną i mogę skupić się wyłącznie na grze w barwach Ajaksu.

- Nie chcę odchodzić w trakcie przerwy zimowej. Będę grał tutaj przez cały sezon. Skończę go z Ajaksem. To da mi przejrzystość i spokój. Zobaczymy, co będzie dalej. Czy wiedzą o tym w Madrycie? Myślę, że wiedzą to wszyscy. Być może kiedyś w dalszej części kariery zmienię klub zimą, ale w tym momencie nie chcę tego robić. W takim przypadku walczysz przez kilka miesięcy z drużyną, a potem opuszczać ją w połowie drogi.

- Relacje między mną a Ajaksem zawsze były dobre. Staram się dawać tutaj z siebie wszystko. Jestem doceniany i chcę odpłacać się kolejnymi udanymi występami - powiedział Van De Beek.

Jego bilans z trwającego sezonu to 10 spotkań, dwie bramki i pięć asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy