„VAR? Musimy rozstrzygnąć, czemu to ma służyć!”

„VAR? Musimy rozstrzygnąć, czemu to ma służyć!” fot. Transfery.info
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Mediaset Premium

Dyrektor Fiorentiny Carlos Freitas wyraził przekonanie, że system VAR nie jest używany poprawnie po tym, jak w starciu z Atalantą doszło do trzech kontrowersyjnych sytuacji.

„La Dea” zdołała zremisować 1:1 na Stadio Franchi. W centrum uwagi był jednak sędzia tego spotkania, Luca Pairetto.

- Tych dwóch punktów nikt nam nie zwróci. Zawodnicy, zarząd oraz kibice zasłużyli na trzy oczka i znowu musieliśmy przyjąć kontrowersyjne werdykty sędziego - oświadczył Freitas w rozmowie z „Mediaset Premium”.

- Przede wszystkim musimy rozstrzygnąć, czemu ma służyć VAR. Już w meczu z Interem miały miejsce dwie sytuacje, których można było uniknąć przy użyciu tego systemu.

W meczu Fiorentiny z Atalantą doszło do trzech sytuacji, w których zdaniem Freitasa można było użyć wspomnianego systemu. Atalanta wywalczyła rzut karny po tym, jak wydawało się, że Josep Ilicić wbiegł na Germana Pezzellę. Z kolei nie odgwizdano dwóch przewinień w polu karnym na korzyść Fiorentiny - kiedy Leonardo Spinazzola ciągnął za koszulkę Davide Astoriego oraz gdy Etrit Berisha zaatakował kostkę Gila Diasa w sytuacji sam-na-sam.

- Nie mam wątpliwości, że to były trzy kluczowe sytuacje tej nocy. Nie było żadnego karnego dla Atalanty, natomiast to my powinniśmy otrzymać dwie jedenastki za ewidentne faule - skomentował Freitas.

- Nie możemy pozostawać obojętni wobec takich spraw, kiedy ciężka praca klubu jest niwelowana przez błędne decyzje arbitra. Wszystko jest w rękach sił, których nie kontrolujemy i które są wysoce kontrowersyjne - skwitował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy