Źródło: Yahoo! News

39-letni Juan Sebastián Verón po raz drugi ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Wcześniej dokonał tego w 2012 roku.

Po ogłoszeniu swojej decyzji po raz pierwszy Verón przez pół roku występował w amatorskiej lidze "La Plata", po czym zdecydował się na wznowienie kariery w swoim ukochanym zespole, Estudiantes.

Uczestnik trzech mundialów (1998, 2002, 2010) jest także zatrudniony w roli dyrektora sportowego "Los Pincharratas". Zdaniem lokalnej prasy będzie on w niedalekiej przyszłości kandydował na stanowisko prezydenta klubu.

Ostatnim występem Veróna w barwach Estudiantes było starcie przeciwko drużynie aktualnych Mistrzów Argentyny, San Lorenzo de Almagro. Zespół ze stolicy prowincji Buenos Aires zwyciężył 3:0, a Verón został zmieniony w 77. minucie spotkania i został pożegnany gromkimi brawami przez kibiców zgromadzonych na stadionie.

Poniżej prezentujemy materiał filmowy poświęcony ostatniemu meczowi Argentyńczyka w barwach Estudiantes.