Vieira o krok od Europy. Podpis spodziewany w czwartek lub piątek!

2018-05-21 16:19:04; Aktualizacja: 6 lat temu
Vieira o krok od Europy. Podpis spodziewany w czwartek lub piątek! Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: RMC Sport

Jak donosi RMC Sport, Patrick Vieira jest coraz bliżej objęcia zespołu Nice.

Pierwsze informacje sugerujące, że Francuz może zostaćzatrudniony przez klub z Lazurowego Wybrzeża pojawiły się kilkadni temu. W międzyczasie Nice potwierdziło odejście Luciena Favre,który od nowego sezonu ma być odpowiedzialny za wyniki BorussiiDortmund.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami RMC Vieira jestbardzo zainteresowany pracą w Nice i w zasadzie doszedł on już doporozumienia z działaczami rodzimego klubu. Zakłada ono podpisanieprzez niego dwuletniego kontraktu. Jak czytamy, głównodowodzącyNice mają nadzieję, że załatwią wszystkie formalności wczwartek lub piątek.

41-letni Vieira pracuje obecnie w NewYork City FC i najmniej zadowolony z chęci przenosin Francuza doNice jest właśnie jego aktualny klub i cała City Football Group.Nie od dziś bowiem wiadomo, że były gracz m.in. Arsenalu szykowanyjest przez jej włodarzy na następcę Pepa Guardioli w ManchesterzeCity.

To duże wyróżnienie, ale sam Vieira zdaje sobiesprawę z tego, że przejęcie schedy po Hiszpanie na Etihad możebyć realne dopiero za kilka sezonów. Z tego względu chciałby onspróbować swoich sił w Nice.

Dla Vieiry byłaby topierwsza praca w charakterze trenera seniorów w Europie. Ostatniobył on również łączony z Arsenalem, ale „Kanonierzy”prawdopodobnie zdecydują się ostatecznie na inną opcję.

Nicezakończyło sezon 2017/2018 na ósmym miejscu w tabeli Ligue 1.