Villa do City?

Villa do City?
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: El Pais

David Villa najprawdopodobniej odejdzie tego lata z Atlético Madryt i kilka miesięcy później stanie się pierwszym ważnym nabytkiem nowego klubu MLS - New York City FC.

Macchester City, który zakłada New York City FC obok New York Yankees, widzi w nim dobre wzmocnienie składu i świetną promocję spółki na rynku amerykańskim.

Nowy klub zostanie jednak dopuszczony do rozgrywek od 2015 roku, więc Villa może trafić na wypożyczenie do australijskiego Melbourne Heart, którego właścicielami są również szejkowie z Etihad Stadium. Tam miałby zagrać w dziesięciu mieczach, by zachować formę meczową.

Pozyskanie gwiazdy takiego formatu jak Villa, nawet na tak krótki okres, byłoby jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zaistnienie na rynku australijskim przez szejków. Gościnne transfery nie są jednak czymś nowym w A-League. W 2006 roku Adelaide pozyskało brazylijskiego napastnika Romario na trzy mecze.

Po powrocie do Nowego Jorku David Villa ma zarabiać trzy miliony euro rocznie w ramach trzyletniej umowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy