Villarreal finalizuje duży transfer. 15 milionów euro na stole

Villarreal finalizuje duży transfer. 15 milionów euro na stole fot. EFECREATA.COM / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El Periódico Mediterráneo

Według „El Periódico Mediterráneo” Villarreal jest na etapie zamykania operacji transferowej z udziałem Pervisa Estupiñána.

Ekwadorczyk ma za sobą dwa udane wypożyczenia do Mallorki oraz Osasuny. W tym drugim zespole występował w poprzednim sezonie, gromadząc trafienie i siedem asyst w 39 spotkaniach. Jego dobra forma sprawiła, że w pewnej chwili został on nawet przez media połączony z Barceloną, lecz dziś wiele wskazuje na to, że przyjdzie mu kontynuować karierę w Villarrealu.

„Żółta łódź podwodna” otrzymała fatalną wiadomość. Poważnego urazu kolana doznał bowiem podstawowy lewy defensor Alberto Moreno, co wiązało się z koniecznością szybkiego znalezienia jego następcy. Po drodze zadecydowano też, że na następną kampanię w zespole zostanie Alfonso Pedraza, który może grać nie tylko w obronie, ale i jako lewy pomocnik oraz skrzydłowy.

Unai Emery oraz jego współpracownicy analizowali kilka kandydatur, jednak finalnie wybór padł na wspomnianego Pervisa Estupiñána. Watford, który posiada pełnie praw do zawodnika, ma zainkasować 15 milionów euro, a być może Anglicy zachowają też prawo do procentu od przyszłej operacji z udziałem 22-latka.

Jak donosi „El Periódico Mediterráneo”, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, operacja zostanie sfinalizowana nawet w ciągu kilku najbliższych godzin.

Przypominamy, że do Villarrealu podczas trwającego okna transferowego dołączyli już Dani Parejo, Gerónimo Rulli, Takefusa Kubo i Francis Coquelin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy