Villas-Boas chce zastrzeżenia numeru „10” na całym świecie

Villas-Boas chce zastrzeżenia numeru „10” na całym świecie fot. G Holland / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

André Villas-Boas wystosował wyjątkowy apel do FIFA o zastrzeżenie numeru „10” na całym świecie, aby w ten sposób oddać hołd Argentyńczykowi.

Olympique Marsylia nie zdołało zdobyć pierwszej bramki oraz punktów w trwającej edycji Ligi Mistrzów i w czwartej serii gier w fazie grupowej musiała uznać wyższość FC Porto (0:2).

Dla francuskiego klubu była to trzynasta poniesiona porażka z rzędu w tych elitarnych rozgrywkach, co oznacza, że ekipa ze Stade Vélodrome ustanowiła pod tym względem nowy niechlubny rekord i przebiła wyczyn Anderlechtu, który w latach 2003-2005 zanotował serię dwunastu kolejnych przegranych.

Ten temat zszedł jednak na drugi plan w trakcie pomeczowej konferencji prasowej z powodu przedwczesnej śmierci Diego Maradony. 

André Villas-Boas odniósł się naturalnie do tego przykrego wydarzenia po otrzymaniu pytania od jednego z dziennikarzy i postanowił zwrócić się z wyjątkową prośbą do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej o zastrzeżenie numeru, z którym występował na boisku legendarny Argentyńczyk.

- To bardzo zła wiadomość. Chciałbym, żeby FIFA zastrzegła koszulkę z numerem „10” we wszystkich rozgrywkach, dla wszystkich drużyn. Byłby to najlepszy hołd, jaki moglibyśmy mu złożyć. To niesamowita strata dla świata piłki nożnej - powiedział portugalski szkoleniowiec.

Jego pomysł nie znajdzie zapewne aprobaty w szeregach piłkarskiej centrali, ponieważ wielu piłkarzy marzy oraz występuje w trykocie ze wspomnianym numerem w swoich klubach oraz reprezentacjach.

Nie możemy jednak wykluczyć, że FIFA rozważy pomysł opiekuna Olympique'u Marsylia do tymczasowego zastrzeżenia „dziesiątki” na przykład w dniu pogrzebu Maradony czy przy okazji rozgrywania najbliższych spotkań międzynarodowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy