Vuković po porażce z Lechią Gdańsk

Vuković po porażce z Lechią Gdańsk fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Aleksandar Vuković zabrał głos po sobotniej porażce Legii Warszawa z Lechią Gdańsk (1:2).

Spotkanie lepiej zaczęli wicemistrzowie Polski. W 11. minucie prowadzenie Legii dał Mateusz Wieteska. Później do siatki trafiali jednak już tylko gdańszczanie. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy gola strzelił Michał Nalepa, a w drugiej części gry bramkę decydującą o zwycięstwie Lechii zdobył Błażej Augustyn.

Co powiedział Vuković po ostatnim gwizdku?

- Przegraliśmy mecz, w którym zrobiliśmy sporo, aby tak się nie stało. Byliśmy przygotowani na daleki wyrzut z autu a mimo to straciliśmy gola. Drugą bramkę straciliśmy w podobny sposób. Gratulacje dla Lechii za zwycięstwo. My musimy patrzeć przed siebie i skupić się na kolejnym meczu, który wygrać po prostu musimy.

- Jedna zmiana była wymuszona, ponieważ Jarosław Niezgoda narzekał na uraz. Nie jest to poważna sprawa, ale mocno stłukł mięśnie. Jose Kante dwa razy próbował strzelić gola. Igor Lewczuk wszedł, ponieważ chcieliśmy zabezpieczyć lewą stronę. Arvydas Novikovas się starał, ale większego zagrożenia nie stworzył.

- Lechia momentami broniła 10 zawodnikami. My trafiliśmy w poprzeczkę, mieliśmy również inne okazje. Mieliśmy tyle szans, że z lepszą skutecznością mogliśmy ten mecz wygrać - przyznał szkoleniowiec Legii.

Warszawski zespół dalej ma na koncie 17 punktów. Dzięki wygranej Lechia z dorobkiem 19 „oczek” wskoczyła na pierwsze miejsce w ekstraklasowej tabeli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy