W czwartek drugi transfer Barcelony

W czwartek drugi transfer Barcelony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo I Sport

Katalońskie media nie mają wątpliwości - Barcelona przed weekendem ogłosi drugi letni transfer.

Jak podają dziennikarze „Mundo Deportivo” i „Sportu” działacze mistrza Hiszpanii zabrali się dzisiaj za załatwianie ostatnich formalności i aktywują (niewykluczone, że już to zrobili) klauzulę w kontrakcie Clémenta Lengleta z Sevillą. Warty 35 milionów euro transfer francuskiego środkowego obrońcy ma zostać ogłoszony w czwartek, a prezentacja planowana jest na piątek.

O przeprowadzce Lengleta na Camp Nou spekulowało się od dawna. Barcelona próbowała negocjować z Sevillą zarówno w kwestii kwoty transferu, jak i rozłożenia zapłaty na raty, co opóźniło jego finalizację. Działacze klubu z Andaluzji byli nieugięci i ostatecznie transakcja zostanie zrealizowana na ich warunkach.

Lenglet opuszcza Sevillę po 18 miesiącach gry w jej barwach. Na początku 2017 roku Francuz trafił do Andaluzji za nieco ponad pięć milionów euro, notując od tamtej pory 73 występy, cztery trafienia i asystę.

Stoper będzie drugim letnim wzmocnieniem Barcelony. Wcześniej potwierdziła ona pozyskanie Arthura z Grêmio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy