W ZEA walczą z fryzurami. Gwiazdor z poważnym ostrzeżeniem!

W ZEA walczą z fryzurami. Gwiazdor z poważnym ostrzeżeniem!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I The Guardian

Asamoah Gyan wraz z kilkudziesięcioma innymi zawodnikami, którzy grają w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dostał poważne ostrzeżenie od tamtejszej federacji.

Sprawa dotyczy... fryzur zawodników.Tamtejszy związek uznał uczesanie 47 piłkarzy, w tym właśnie Gyana, za „nieetyczne”, co narusza regulamin Arabian Gulf League.Na razie federacja przesłała do graczy ostrzeżenia i oczekuje zmiany fryzur. Jeśli ktoś nie zdecyduje się na taki krok, czeka go kara finansowa, a nawet zawieszenie.


Trzeba podkreślić, że fryzura samego Gyana, który występuje obecnie w Al-Ahli na zasadzie wypożyczenia z chińskiego Shanghai SIPG, nie jest nadto ekstrawagancka. To zwykły irokez, z którym 31-latek grał już na głowie m.in. na niedawnym Pucharze Narodów Afryki. Rządzący federacją są jednak nieubłagani. Podstawą problemu jest oczywiście panująca w ZEA religia. Tamtejsze władze nie chcą dopuścić m.in.do kopiowania stylu piłkarzy przez dzieci.


Co ciekawe, ostrzeżeniem nie musi martwić się emiracki gwiazdor Al-Ain, Omar Abdulrahman, który ma na głowie bujne loczki. 25-latka przepis nie obowiązuje, mimo iż kilku innych piłkarzy, posiadających podobne fryzury, otrzymało upomnienie.Z pozoru wydaje się to śmieszne, ale w futbolowym światku dochodziło już do sytuacji, w których ingerowano w wygląd zewnętrzny zawodników. Jednym z najbardziej znanych przypadków jest Waleed Abdullah, który w 2012 roku musiał zgolić swoją „nieislamską” fryzurę przed meczem saudyjskiego Al-Szabab.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy