Wanyama o krok od odejścia z Tottenhamu. Kierunek: Club Brugge

Wanyama o krok od odejścia z Tottenhamu. Kierunek: Club Brugge fot. Tottenham
Mateusz Michałek
Źródło: Het Nieuwsblad

„Het Nieuwsblad” informuje, że władze Club Brugge doszły do porozumienia z Tottenhamem w sprawie pozyskania Victora Wanyamy.

Kluby osiągnęły konsensus na poziomie 10 milionów euro. Ostateczna kwota transferu mogłaby wzrosnąć do 15 milionów z tytułu bonusów. Teraz z Belgami musi dogadać się jeszcze sam Wanyama, ale wszystko wskazuje na to, że kenijski defensywny pomocnik przeprowadzi się do Brugii.

W przypadku finalizacji transferu na powyższych warunkach i aktywowania bonusów Wanyama stałby się najdroższym zawodnikiem w historii ligi belgijskiej. Aktualnie jest nim Zinho Vanheusden, za którego Standard Liège całkiem niedawno zapłacił Interowi blisko 13 milionów euro.

Wanyama trafił do Tottenhamu w 2016 roku z Southampton. Od tamtej pory 28-latek rozegrał w koszulce „Kogutów” 93 spotkania, notując w nich siedem trafień i asystę. W poprzednim sezonie wybiegał 13 razy na boiska Premier League. Sporą część rozgrywek stracił z powodu problemów z kolanem.

Transfer Wanyamy nie będzie większym zaskoczeniem. Na temat jego odejścia z londyńskiego klubu spekuluje się już od pewnego czasu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy