Wawrzyniak: Nie potrafię zrozumieć tej decyzji Smudy

Wawrzyniak: Nie potrafię zrozumieć tej decyzji Smudy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Prawda Futbolu I Polsat Sport

Jakub Wawrzyniak w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu wrócił wspomnieniami do Euro 2012.

35-letni lewy obrońca, który obecnie jest zawodnikiem GKS-u Katowice, ma na koncie 49 występów w reprezentacji Polski. Z przerwami Wawrzyniak grał w narodowych barwach od 2006 do 2016 roku. Z kadrą był na trzech Mistrzostwach Europy, ale tylko na jednym turnieju (w 2008 roku) pojawił się na murawie.

W 2012, kiedy to imprezę mistrzowską organizowały Polska i Ukraina, na lewej obronie grał Sebastian Boenisch.

- Nie potrafię zrozumieć decyzji Smudy, że to Boenisch grał na tej pozycji zamiast mnie.


- Sebastian nie grał w klubie, był kontuzjowany i się leczył. W ciągu całego sezonu zagrał w dwóch meczach, o ile dobrze pamiętam. Stąd we mnie takie poczucie, że tamta decyzja mogła być inna, że to ja mogłem być podstawowym lewym obrońcą - stwierdził Wawrzyniak, dodając, iż nie do końca jest zadowolony z liczby meczów, które rozegrał w reprezentacji:

- Biorąc pod uwagę liczbę zgrupowań, na jaką byłem powoływany to nie jest dużo. Mogłem zagrać w blisko 100 spotkaniach, w przynajmniej połowie nie wystąpiłem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy