Wawrzyniak: Nie potrafię zrozumieć tej decyzji Smudy

Wawrzyniak: Nie potrafię zrozumieć tej decyzji Smudy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Prawda Futbolu I Polsat Sport

Jakub Wawrzyniak w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu wrócił wspomnieniami do Euro 2012.

35-letni lewy obrońca, który obecnie jest zawodnikiem GKS-u Katowice, ma na koncie 49 występów w reprezentacji Polski. Z przerwami Wawrzyniak grał w narodowych barwach od 2006 do 2016 roku. Z kadrą był na trzech Mistrzostwach Europy, ale tylko na jednym turnieju (w 2008 roku) pojawił się na murawie.

W 2012, kiedy to imprezę mistrzowską organizowały Polska i Ukraina, na lewej obronie grał Sebastian Boenisch.

- Nie potrafię zrozumieć decyzji Smudy, że to Boenisch grał na tej pozycji zamiast mnie.


- Sebastian nie grał w klubie, był kontuzjowany i się leczył. W ciągu całego sezonu zagrał w dwóch meczach, o ile dobrze pamiętam. Stąd we mnie takie poczucie, że tamta decyzja mogła być inna, że to ja mogłem być podstawowym lewym obrońcą - stwierdził Wawrzyniak, dodając, iż nie do końca jest zadowolony z liczby meczów, które rozegrał w reprezentacji:

- Biorąc pod uwagę liczbę zgrupowań, na jaką byłem powoływany to nie jest dużo. Mogłem zagrać w blisko 100 spotkaniach, w przynajmniej połowie nie wystąpiłem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy