Ważą się losy Paula Pogby. Jego kariera może zostać doszczętnie zniszczona

Ważą się losy Paula Pogby. Jego kariera może zostać doszczętnie zniszczona fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Paul Pogba uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego, co może przynieść fatalne dla jego kariery konsekwencje. Francuzowi grozi dwuletnie zawieszenie - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Kariera Paula Pogby w ostatnich latach zmierzała w naprawdę złym kierunku. Odwrócić ten trend miał transfer do Juventusu, w którym niegdyś przeżywał cudowne chwile.

Francuz przegapił lwią część poprzedniego sezonu z powodu kontuzji kolana i późniejszych komplikacji. W tym zdołał zagrać zaledwie dwukrotnie. Niewykluczone, że liczba ta już nie drgnie.

30-latka mogą dosięgnąć bardzo poważne konsekwencje. Po meczu z Udinesie Calcio w pierwszej kolejce Serie A przeszedł standardową kontrolę antydopingową. 11 września wyszło na jaw, że w jego organizmie znaleziono niedozwoloną substancję, a konkretniej metabolit testosteronu.

Pomocnik, który został profilaktycznie zawieszony, nie poczuwa się do winy. Przekonuje, że wspomniany środek musiał zażyć nieświadomie. W tym celu przekazał do analizy wykaz wszystkich przyjmowanych substancji.

Przed Pogbą proces sądowo-sportowy. Wedle przepisów grozi mu czteroletnie zawieszenie. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, najbardziej prawdopodobny jest wariant dwuletni. Kodeks przewiduje szereg przypadków obniżających ogólną karę.

30-latek poniósł pierwszą porażkę. Nie dostanie zgody na jedną rozprawę przed Sportowym Sądem Arbitrażowym w Lozannie. „Zielonego światła” na takie rozwiązanie nie zapaliła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) i włoska agencja.

Pogba będzie miał dwie możliwości: porozumienie z prokuraturą antydopingową, które może doprowadzić do złagodzenia o połowę pierwotnie wnioskowanej kary, lub rozprawa sądowa. Oczywiście, drugi wybór generuje większe ryzyko. 

Prokurator antydopingowy kończy na razie weryfikację dokumentacji przedstawionej przez obronę zawodnika Juventusu. Jeśli na tym etapie Pogba nie przekona o swojej niewinności, zostanie skierowany do sądu, a taka ewentualność może nastąpić w ciągu dziesięciu dni. Od tego momentu będzie miał 20 dni na wybór pomiędzy próbą porozumienia a procesem. W tym drugim przypadku rozprawa zostanie wyznaczona w ciągu 40 dni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy