Wenger: Chcę go zatrzymać!

Wenger: Chcę go zatrzymać!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Arsène Wenger jest przekonany, że Danny Welbeck nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Arsenalu.

Arsenal przez długi czas zmagał się z sagą z Alexisem Sánchezem oraz Mesutem Özilem w rolach głównych. Przyszłość obu zawodników była niepewna przez niemal półtora roku i nie wiadomo było, czy zostaną na Emirates Stadium na dłużej, czy też odejdą. Ostatecznie Chilijczyk przeniósł się do Manchesteru United, natomiast rozgrywający przedłużył umowę. W jego ślady wkrótce może pójść Jack Wilshere, a Arsène Wenger ma nadzieję, że podobnie stanie się z Dannym Welbeckiem.

Anglik miał w ostatnich latach problemy z poważnymi kontuzjami. Już kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy Arsenal musiał sobie radzić bez napastnika przez wiele miesięcy, co poddawało pod wątpliwość kontynuację wspólnej drogi zawodnika i klubu. Menedżer „Kanonierów” zdaje się być jednak wielkim zwolennikiem umiejętności napastnika, ponieważ twierdzi, że z chęcią przedłużyłby jego kontrakt, który obecnie obowiązuje do lata 2019 roku.

- Lubię go, ponieważ może grać z lewej strony, z prawej, a także w środku, również za jego jakość. To przydatny zawodnik, w pozytywnym znaczeniu. Może nie jest typowym strzelcem jak Harry Kane, ale w reprezentacji może świetnie dogadywać się z Kane'em, ponieważ może grać na skrzydłach - powiedział Wenger.

- Chcę go tutaj zatrzymać, ponieważ przechodził przez trudny czas i udało mu się z tego wyjść.

Wenger uważa, że Welbeck wraca powoli do swojej najlepszej formy.

- Jedną z zalet bycia młodym jest to, że czujesz się niezniszczalny. Daje ci to arogancję, ale kiedy tracisz wiarę w swoje ciało, ta arogancja staje się przeszkodą i przegrywasz. Możesz ją odzyskać, ale trochę to zajmuje. Był czas, kiedy grał dla Anglii w Szwajcarii, był wtedy cudowny. Na treningach widzę teraz oznaki, że wraca do tamtej formy. To piłkarz, którego powrotu wszyscy oczekujemy. Jeśli potrafi być na boisku i nie odnosić kontuzji, chcę, żeby został na murawie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy