Wenger: Wcale nie jestem na emeryturze

Wenger: Wcale nie jestem na emeryturze
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Est Republicain

Arsène Wenger udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na ten swojego powrotu na ławkę trenerską.

Francuz opuścił w maju Arsenal po 22 latach współpracy. Powodem takowej decyzji był fakt, że zespół pod jego wodzą nie wywalczył awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jego miejsce zajął Unai Emery.

Pomimo upływającego czasu Wenger nie śpieszy się ze znalezieniem sobie nowego miejsca pracy i nadal zastanawia się nad swoją przyszłością. Jak sam jednak przyznał, prawdopodobnie wróci jeszcze do wykonywania zawodu.

- Szczerze mówiąc, to nie myślałem nad przyszłością, ponieważ pracowałem nad sobą. Nie podjąłem żadnej wiążącej decyzji i nie wiem jeszcze, co będę robił w najbliższym czasie.

- Muszę przyznać, że nie powiedziałem ostatniego słowa i nie jestem na emeryturze. Słyszałem plotki, ale chcę pracować w futbolu tak długo, jak to możliwe. Czas jednak upływa. W październiku skończę 69 lat - stwierdził Francuz.

Wenger ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Anglii zdobyte wspólnie z Arsenalem. Ponadto siedmiokrotnie sięgał po Puchar Anglii oraz w 2006 roku dotarł wraz z tym zespołem do finału Ligi Mistrzów, w którym musiał uznać wyższość Barcelony. Ostatnie lata to jednak pasmo rozczarowań, co doprowadziło ostatecznie do rozstania ze stołecznym zespołem.
Więcej na temat: Francja Arsène Wenger Trenerzy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy