Wenger wyjaśnił, dlaczego ani razu nie wspomniał o Mourinho w swojej autobiografii

Wenger wyjaśnił, dlaczego ani razu nie wspomniał o Mourinho w swojej autobiografii fot. Belish / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

W tym tygodniu miała miejsce premiera książki Arsène’a Wengera „Moje życie w czerwieni i bieli”. Jak piszą brytyjscy dziennikarze, w autobiografii francuskiego trenera próżno szukać wątków dotyczących rywalizacji z José Mourinho.

Wenger między 1996 a 2018 rokiem był menedżerem Arsenalu. W tym czasie przez wiele lat rywalizował on z zespołami prowadzonymi przez Mourinho. Tylko w Anglii „The Special One” był odpowiedzialny za wyniki odnoszone przez Chelsea oraz Manchesteru United. Francuski szkoleniowiec zdecydował się jednak pominąć jakiekolwiek wzmianki o Portugalczyku.

Autobiografia Wengera obejmuje jego całą przygodę z „Kanonierami”. 70-latek pominął Mourinho, ale na przykład poświęcił sporo miejsca swojej rywalizacji z sir Alexem Fergusonem, legendarnym opiekunem MU.

Dziennikarze zapytali Francuza o Mourinho.

- Nie chciałem tworzyć książki, która wyjaśnia pewne różnice. Chciałem, żeby była pozytywna. Toczyłem bardziej zaciekłe boje z sir Alexem niż z José Mourinho - przyznał Wenger.

W 2014 roku Francuz starł się z „Mou” przy linii bocznej. Oprócz tego panowie wbijali sobie szpile w trakcie konferencji prasowych. Mourinho nazywał starszego kolegę po fachu „poglądaczem” i „specjalistą od niepowodzeń”.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy