Wenger wyjaśnił, dlaczego ani razu nie wspomniał o Mourinho w swojej autobiografii

Wenger wyjaśnił, dlaczego ani razu nie wspomniał o Mourinho w swojej autobiografii fot. Belish / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

W tym tygodniu miała miejsce premiera książki Arsène’a Wengera „Moje życie w czerwieni i bieli”. Jak piszą brytyjscy dziennikarze, w autobiografii francuskiego trenera próżno szukać wątków dotyczących rywalizacji z José Mourinho.

Wenger między 1996 a 2018 rokiem był menedżerem Arsenalu. W tym czasie przez wiele lat rywalizował on z zespołami prowadzonymi przez Mourinho. Tylko w Anglii „The Special One” był odpowiedzialny za wyniki odnoszone przez Chelsea oraz Manchesteru United. Francuski szkoleniowiec zdecydował się jednak pominąć jakiekolwiek wzmianki o Portugalczyku.

Autobiografia Wengera obejmuje jego całą przygodę z „Kanonierami”. 70-latek pominął Mourinho, ale na przykład poświęcił sporo miejsca swojej rywalizacji z sir Alexem Fergusonem, legendarnym opiekunem MU.

Dziennikarze zapytali Francuza o Mourinho.

- Nie chciałem tworzyć książki, która wyjaśnia pewne różnice. Chciałem, żeby była pozytywna. Toczyłem bardziej zaciekłe boje z sir Alexem niż z José Mourinho - przyznał Wenger.

W 2014 roku Francuz starł się z „Mou” przy linii bocznej. Oprócz tego panowie wbijali sobie szpile w trakcie konferencji prasowych. Mourinho nazywał starszego kolegę po fachu „poglądaczem” i „specjalistą od niepowodzeń”.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy