Wenger: Zlikwidujmy styczniowe okno!

Wenger: Zlikwidujmy styczniowe okno!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Temat likwidacji zimowego okna transferowego wraca co jakiś czas.

Trenerzy argumentują, że przeprowadzanie transakcji w styczniu dekoncentruje zawodników i przeszkadza im w skutecznej pracy w kluczowym momencie sezonu. Przeciwnikiem zimowego okna jest między innymi menadżer Arsenalu Arsene Wenger, który postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie.

 
- Zostawiasz je całkowicie otwarte przez cały sezon albo zamykasz je na cały sezon. Ale teraz, w jego trakcie, każdy staje się nerwowy w listopadzie aż do końca stycznia. Uważam, że jest to trudne nie tylko dla menadżera, ale dla klubu. Dla zawodnika też. Bez styczniowego okna możesz skupić się, wiesz, że nie masz innej drogi, musisz się skupić na tym co masz. Albo zostawiasz je zupełnie otwarte. Kiedy przybyłem do Anglii tak było - wyjaśniał swoją postawę francuski szkoleniowiec.
 
- Masz zawodników, którzy przychodzą do ciebie i mówią "Jeśli nie będę grał, to odchodzę w styczniu". Z tego powodu są mniej przywiązani do klubu. Okno daje im możliwości. Odchodzimy od okresu, gdy wiedziałeś, że jeśli nie grasz, to musisz być wierny klubowi. Kiedy my graliśmy musieliśmy być lojalni wobec klubu przez całe życie. Może to nie było w porządku, ale jeśli nie grasz, to nie masz innej opcji, jak walka o miejsce w składzie. Teraz jesteśmy na pozycji, że zawodnicy mają szybką i prostą drogę odejścia, co jest dla nas trudne.
 
Wenger ma złe doświadczenia związane z zimowym oknem, choćby walkę na początku 2009 roku o Andrieja Arszawina. Od czasu transferu Rosjanina trener Arsenalu unika większych transakcji w styczniu. W tym roku ściągnął Thierry'ego Henry'ego, jest to jednak tylko dwumiesięczne wypożyczenie.
 
Aktualne regulacje dotyczące rynku transferowego wprowadzone zostały przez FIFA w 2002 roku. Definiują one długość dwóch okien w sezonie - jedno ma trwać maksymalnie dwanaście tygodni, a drugie maksymalnie cztery tygodnie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy