Werder Brema zabronił pięciu piłkarzom wyjazdu na mecze reprezentacji [OFICJALNIE]

Werder Brema zabronił pięciu piłkarzom wyjazdu na mecze reprezentacji [OFICJALNIE] fot. Joaquin Ossorio Castillo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Werder Brema | Kicker

Werder Brema poinformował w oficjalnym komunikacie, że nie zezwoli swoim piłkarzom na udział w zgrupowaniach kadr narodowych.

Zgodnie z rozporządzeniem FIFA, każdy klub ma prawo zakazać wyjazdu zawodnikom na mecze reprezentacyjne, jeśli wiąże się to z późniejszą kwarantanną. Z tej możliwości postanowił skorzystać Werder Brema.

Decyzja została podjęta zaraz po wejściu w życie przepisu ustanowionego przez Departament Zdrowia w Bremie. Zobowiązuje on wszystkich piłkarzy wracających z krajów będących w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem do pięciodniowej kwarantanny.

W efekcie wszyscy gracze, poza Jiřím Pavlenką, nie otrzymali zgody na udział w spotkaniach swoich reprezentacji. Wyjątkiem jest tutaj Czech, którego kadra swój najbliższy pojedynek rozegra w Lipsku z Niemcami. Następnie bramkarz wróci do Bremy i nie pomoże już swoim kolegom w domowej rywalizacji z Izraelem.

„Rozmawialiśmy z naszymi graczami i federacjami. FIFA zwalnia kluby z obowiązku wyrażenia zgody na wyjazd piłkarzy, jeśli wiąże się to z ryzykiem przejścia późniejszej kwarantanny. Wiemy, że zawodnicy chcieliby jechać do swoich zespołów, ale tym razem nie możemy ryzykować, biorąc pod uwagę obecną sytuację” – głosi stanowisko Franka Baumanna, dyrektora sportowego niemieckiego klubu.

Jak donosi „Kicker”, wstępnie na zgrupowania mieli wyjechać Marco Friedl (Austria), Miloš Veljković (Serbia), Milot Rashica (Kosowo), Yūya Ōsako (Japonia) i Josh Sargent (Stany Zjednoczone).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy