West Ham United szykuje się do ogłoszenia nowego menedżera

West Ham United szykuje się do ogłoszenia nowego menedżera
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph | Roshane Thomas | Nicolò Schira

West Ham United wydaje się przekonany do powierzenia obowiązków menedżera Davidowi Moyesowi.

Ledwie wczoraj posadę stracił Manuel Pellegrini, a „Młoty” mają już listę trzech kandydatów do przejęcia sterów po Chilijczyku. Według różnych źródeł znaleźli się na niej Enzo Maresca (były asystent Pellegriniego), Tony Pulis oraz David Moyes.

Tu zdecydowanym faworytem wydaje się Szkot, który między listopadem 2017, a majem 2018 roku pracował już w West Hamie. W związku z tym jego notowania stoją niezwykle wysoko, a Roshane Thomas z „The Athletic” nie ma wątpliwości, że to właśnie 56-latkowi przypadnie rola „strażaka” na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

W tej chwili „Młoty” zajmują ostatnie miejsce przed strefą spadkową angielskiej ekstraklasy i mają nad nią przewagę ledwie punktu, przy czym ciąży na nich obowiązek rozegrania zaległego spotkania 18. kolejki Premier League z Liverpoolem. Mając to na uwadze, każdy, kto wejdzie w buty Pellegriniego, będzie miał niezwykle trudne zadanie przywrócenia zespołu na właściwy kurs, gdzie głównym celem wciąż pozostaje udział w europejskich pucharach.

Moyes doskonale zna strukturę West Hamu, zatem w przypadku mianowania go nowym-starym menedżerem, Szkot powinien mieć łatwiejszy start. Tym bardziej że w swoim trenerskim CV ma takie kluby jak Everton, Manchester United czy Real Sociedad.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy