Wieczysta Kraków będzie rozmawiać na ten temat z Wisłą Kraków, ale i z Cracovią. Prezes potwierdził
2025-03-07 12:25:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wieczysta Kraków walczy o awans do I ligi. W przypadku sukcesu będzie musiała wyjaśnić sprawę stadionu na domowe mecze. Jak przyznał jej prezes Andrzej Turecki na łamach „Przeglądu Sportowego”, w grze jest obiekt, na którym występuje Wisła Kraków, ale i arena Cracovii.
Wieczysta Kraków to beniaminek II ligi, który zajmuje drugie miejsce w jej tabeli. Dzięki ostatniemu zwycięstwu z rezerwami ŁKS-u Łódź 2:0 i jednoczesnej porażce Pogoni Grodzisk Mazowiecki z GKS-em Jastrzębie 0:3 zmniejszyła ona stratę do największego rywala do jednego punktu. Przed nami jeszcze 14 kolejek, ale na ten moment awans ekipy z województwa małopolskiego na zaplecze Ekstraklasy to realny scenariusz.
A co w przypadku jego wywalczenia w kwestii stadionu? W lutym na lamach Kr24.pl można było przeczytać, że jeśli Wieczysta faktycznie uzyska promocję, prawdopodobnie będzie rozgrywała domowe spotkania na obiekcie Wisły Kraków. Jej kibicem jest właściciel klubu Wojciech Kwiecień, który zresztą na różne sposoby wspiera finansowo „Białą Gwiazdę”. „PrzeglądSportowy” podał, że władze miasta wydały na to wstępną zgodę, ale trzeba też dogadać się z samą Wisłą.
W rozmowie z tym źródłem Andrzej Turecki przyznał, iż klub ma obiecaną pomoc od miasta i przyzwolenie na przebudowę swojego stadionu, natomiast w najbliższym czasie potencjalnie faktycznie musiałby wynająć inny obiekt. Działacz został zapytany o to, czy w grę wchodzą areny Wisły i Hutnika Kraków.Popularne
- Nie, Wisły albo Cracovii - odparł.
Od czego zależy decyzja?
- Od tego, kto da nam lepsze warunki finansowe. Przecież nie jesteśmy rozrzutni. Obydwa stadiony spełniają warunki. Wybór należy do nas - przyznał Turecki.
- Będziemy rozmawiać z obiema stronami, wszędzie są dobre warunki. My nie kierujemy się żadnymi uprzedzeniami. Przecież ja byłem zawodnikiem Cracovii, a Zdzisek Kapka, nasz dyrektor sportowy, był zawodnikiem Wisły - dodał działacz (cały wywiad TUTAJ).
W ten weekend podopiecznych Sławomira Peszki czeka ligowa potyczka z KKS-em 1925 Kalisz.