Wieczysta Kraków dała sobie wbić sześć goli

2024-05-26 18:58:36; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wieczysta Kraków dała sobie wbić sześć goli Fot. Krzysztof Porebski / Pressfocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków uległa Siarce Tarnobrzeg w meczu 32. kolejki III ligi aż 2:6.

W 31 wcześniejszych meczach czwartej grupy III ligi Wieczysta Kraków zdobyła 75 punktów - o 10 więcej od drugiej w tabeli Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Sławomira Peszki zapewnili sobie już awans szczebel wyżej.

W niedzielę pojechali na teren rywala znajdującego się bezpośrednio pod nimi. W końcówce pierwszej połowy krakowianie objęli prowadzenie po golu Michała Maka.

Jak się okazało, były to dla nich miłe złego początki. Po przerwie Siarka wyrównała dzięki trafieniu Kamila Orlika. W przeciągu 27 minut gospodarze zdobyli w sumie... sześć bramek. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Kōsei Iwao, Szymon Feret, Orlik z rzutu karnego, ponownie Iwao oraz Piotr Cichocki. Straty przyjezdnych zostały nieco zmniejszone przez Michała Fidziukiewicza i skończyło się na 6:2.

Tym samym tarnobrzeżanie mają w tym momencie na koncie 68 punktów, czyli o siedem mniej od Wieczystej.

Wysoka wygrana Siarki w kwestii tego, kto awansuje, niczego już nie zmieni, natomiast jest to pewien prztyczek w nos mających mocarstwowe plany krakowian.

W następnej kolejce Wieczysta zagra z Czarnymi Połaniec, z kolei ekipa z Tarnobrzega zmierzy się z Podhalem Nowy Targ. Do końca zmagań pozostały dwie serie gier.