Wieczysta Kraków już z trzecią wpadką

Wieczysta Kraków już z trzecią wpadką fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Wieczysta Kraków przegrała w sobotnim meczu III ligi z Podlasiem Biała Podlaska 2:3.

Wieczysta Kraków rozpoczęła sezon 2023/2024 III ligi od porażki z Karpatami Krosno 0:1. Potem przyszły zwycięstwa z Wiślanami Jaśkowice, Garbarnią Kraków i Chełmianką Chełm, a następnie przegrana z Avią Świdnik 1:3. Ostatnio drużyna prowadzona przez Tomasza Musiała pokonała KS Wiązownica aż 7:0.

Sobota przyniosła jej z kolei trzecią ligową porażkę. Krakowianie ulegli Podlasiu Biała Podlaska 2:3.

Bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył Marcin Pigiel z rzutu karnego. Po przerwie wyrównał z jedenastu metrów Manuel Torres. Prowadzenie Podlasiu ponownie dał Krzysztof Salak, a na 2:2 strzelił Christoph Knasmüllner (drugi gol w drugim występie). O zwycięstwie ekipy z Białej Podlaskiej zadecydowało trafienie Jarosława Kosieradzkiego z 77. minuty.

Wieczysta ma na koncie cztery zwycięstwa i trzy porażki. Z 12 punktami na koncie zajmuje piąte miejsce w trzecioligowej tabeli, ale identycznym dorobkiem mogą pochwalić się cztery inne ekipy - Star Starachowice, ich ostatni pogromca, a więc Podlasie, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Chełmianka.

Tabeli przewodzi Avia, która zgromadziła do tej pory 15 „oczek”.

W następnej kolejce Wieczysta podejmie u siebie Orlęta Radzyń Podlaski.