Wieczysta Kraków ma chrapkę na mistrza Polski z Rakowem Częstochowa

2024-05-13 15:19:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wieczysta Kraków ma chrapkę na mistrza Polski z Rakowem Częstochowa Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Filip Trokielewicz [Twitter]

Nie tylko Zagłębie Lubin jest zainteresowane Marcinem Cebulą. W gronie chętnych na jego transfer są jeszcze Górnik Zabrze i Wieczysta Kraków - przekazał Filip Trokielewicz z Mkszaglebie.pl.

Kontrakt Marcina Cebuli z Rakowem Częstochowa obowiązuje tylko do 30 czerwca i już na pewno nie zostanie przedłużony, co zostało potwierdzone przez władze mistrza Polski. Oznacza to, że ofensywny pomocnik będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Jakub Białek z Weszlo.com zasugerował, że urodzony w Staszowie 28-latek może dołączyć do Zagłębia Lubin. Dziennikarz dał do zrozumienia, iż nie jest to jeszcze przesądzone, ale jak najbardziej możliwe.

Tymczasem Filip Trokielewicz wymienił nazwy dwóch innych klubów spoglądających w kierunku piłkarza. Chodzi o Górnika Zabrze oraz Wieczystą Kraków.

Ten pierwszy zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Mając na koncie 52 punkty, traci jeden do Legii Warszawa. Cały czas może finiszować na podium. Wieczysta rywalizuje z kolei w czwartej grupie III ligi. Jest liderem. Chyba nikt w jej szeregach nie wyobraża sobie braku wywalczenia awansu.

Wieczysta już niejednokrotnie pokazywała, że jest w stanie przekonywać do przenosin do siebie piłkarzy z poziomu Ekstraklasy. Aktualnie występują w niej między innymi Jacek Góralski, Maciej Jankowski, Michał Pazdan, Rafał Pietrzak czy Michał Trąbka.

Cebula rozegrał w rodzimej elicie 214 meczów. Strzelił w nich 18 goli.