Wieczysta Kraków obejdzie się smakiem. Jej cel transferowy podpisał nowy kontrakt [OFICJALNIE]

2024-05-23 13:09:16; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wieczysta Kraków obejdzie się smakiem. Jej cel transferowy podpisał nowy kontrakt [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Stal Rzeszów

Sébastien Thill zdecydował się na kontynuowanie kariery w Stali Rzeszów. Zawarł z nią nowe porozumienia ważne 30 czerwca 2026 roku. W ten sposób uciął medialne spekulacje o zaliczeniu ewentualnej przeprowadzki do Wieczystej Kraków.

Pierwszoligowiec przeprowadził zaskakujący transfer reprezentanta Luksemburga we wrześniu ubiegłego roku.

Dołączył do niego z Hansy Rostock, choć nieco wcześniej pokazał się szerszemu gronu odbiorców w Sheriffie Tyraspol. Razem z nim zameldował się w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022, gdzie udało mu się zdobyć bramki w meczach przeciwko takim gigantom, jak Real Madryt czy Inter Mediolan.

Zakontraktowanie tej klasy zawodnika mogło zwiastować, że Stal Rzeszów będzie ponownie celować w awans do Ekstraklasy. Nie udało się tego celu zrealizować, ale jednocześnie dobra postawa ofensywnego pomocnika zapewniła mu pewne utrzymanie.

Dzięki temu autor trzech trafień i ośmiu asyst w 29 meczach znalazł się na celowniku innych polskich drużyn. Spośród nich wielką chęć do nawiązania z nim współpracy przejawiała Wieczysta Kraków, meldująca się w przyszłych rozgrywkach w II lidze.

Ekipa z województwa małopolskiego pokazała już wielokrotnie, że może z powodzeniem rywalizować o piłkarzy z zespołami z Ekstraklasy, a w tej sytuacji wydawało się, że nie napotka większych kłopotów ze skuszeniem Luksemburczyka.

Tymczasem uznał on, że nadchodzącego lata nigdzie się nie wybiera i przystał na warunki dotyczące przedłużenia wygasającego kontraktu do 30 czerwca 2026 roku.

W ten sposób Wieczysta Kraków musi rozejrzeć się za innym głośnym wzmocnieniem. A takich możemy spodziewać się nawet kilka w nadchodzącym letnim oknie transferowym.