Wieczysta Kraków się nie zatrzymuje. Transfer z Lechii Gdańsk tuż-tuż

2024-06-15 20:00:22; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wieczysta Kraków się nie zatrzymuje. Transfer z Lechii Gdańsk tuż-tuż Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Interia.pl

Wieczysta Kraków na poważnie wzięła się za przygotowania do gry w drugiej lidze. Na stałe do zespołu Sławomira Peszki dołączy Antoni Mikułko z Lechii Gdańsk - donosi Maciej Słomiński z portalu Interia.pl.

Wieczysta po nieudanej kampanii 2022/2023 spełniła swój. W następnym sezonie poprawiła wynik i awansowała do drugiej ligi. Sporą rolę w sukcesie odegrał Sławomir Peszko, który przejął awaryjnie zespół, a po serii dobrych rezultatów został na stałe.

Zgodnie z przewidywaniami krakowska ekipa w imponujący sposób przystosowała drużynę do nowych realiów. Najpierw rozstała się z dwudziestoma zawodnikami, a potem rozpoczęła prace nad wzmocnieniami.

W ramach letniego okna Wieczysta pozyskała już Michała Feliksa, Lisandro Semedo, Oskara Mielcarza, Daniela Mikołajewskiego, Daniego Sandovala oraz Rafaela Gonzáleza Rodrígueza. Na tym nie koniec.

Wedle ostatnich informacji beniaminek drugiej ligi prowadzi rozmowy z Josué, którego kusi dużymi zarobkami.

***

Josué z szokującym transferem?! Szalona oferta z Polski

***

Wieczysta prowadzi swoje interesy także w Lechii Gdańsk. Wiele wskazuje na to, że wyciągnie z szeregów przyszłego Ekstraklasowicza Antoniego Mikułko - tym razem na stałe.

19-letni bramkarz przebywał już na wypożyczeniu w krakowskim zespole. Podczas rundy wiosennej sezonu 2022/2023 zanotował dla niego 15 występów. 

Wcześniej ekipę Sławomira Peszki wzmocnił już Oskar Mielcarz, który docelowo ma być pierwszym golkiperem.