2024-06-29 14:33:46; Aktualizacja: 2 dni temu
Wieczysta Kraków w formie! Beniaminek drugiej ligi pokonał spadkowicza z Ekstraklasy Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków okazała się lepsza od ŁKS-u Łódź w swoim pierwszym sparingu w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Zespół prowadzony przez Sławomira Peszkę wygrał 2:1.

Wieczysta przystąpi do nadchodzący rozgrywek na poziomie II ligi w roli beniaminka. Cel postawiony przed drużyną ze stolicy województwa małopolskiego pozostaje ten sam - ponowny awans. Klub aspiruje bowiem do gry wśród najlepszych ekip w całym kraju.

Z tego też względu rywale podopiecznych Sławomira Peszki nie są przypadkowi. W trakcie przygotowań do nowej kampanii krakowianie stawią czoła między innymi Rakowowi Częstochowa czy Górnikowi Łęczna. Natomiast w sobotę skonfrontowali swoje siły z ŁKS-em Łódź.

Gracze Wieczystej objęli prowadzenie w 55. minucie za sprawą trafienia Karola Danielaka. Tegoroczny spadkowicz z Ekstraklasy wyrównał stan rywalizacji na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry, kiedy piłkę do siatki wpakował Levent Gülen.

Krakowianie nie dali jednak za wygraną i dopięli swego, zdobywając zwycięską bramkę w 81. minucie. Jej autorem został Chuma. Hiszpan trafił do Polski tego lata w ramach transferu definitywnego z Mérida AD.

Na początku lipca zespół Wieczystej wyruszy na zgrupowanie do Arłamowa, gdzie zagra jeden mecz kontrolny. Jego przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa.

Ekipa dowodzona przez Sławomira Peszkę zainauguruje nowy sezon II ligi domową potyczką z Resovią Rzeszów. Spotkanie zaplanowano na 20 lipca.