Wieczysta Kraków w gazie. Piąte zwycięstwo z rzędu, zmiana lidera

2024-08-24 14:00:07; Aktualizacja: 23 godziny temu
Wieczysta Kraków w gazie. Piąte zwycięstwo z rzędu, zmiana lidera Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków w szóstej kolejce II ligi pokonała Olimpię Elbląg 3:0 i objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Podopieczni Sławomira Peszko po falstarcie na inaugurację zmagań weszli na właściwie tory i imponują formą.

Ich następną ofiarą jest Olimpia Elbląg.

Zespół z Michałem Pazdanem, Jackiem Góralskim, Goku czy Chumą w składzie pokonał rywala na wyjeździe aż 3:0.

Już do przerwy Wieczysta prowadziła dwoma golami, a w drugiej odsłonie gry dopełniła dzieła zniszczenia.

O bramki zadbali Hiszpanie. Do siatki trafili bowiem kolejno wspomniani Goku i Chuma, a także Daniel Sandoval. Ten ostatni w 88. minucie mógł cieszyć się z jeszcze jednego gola, jednak tym razem sędziowie odgwizdali spalonego.

Wynik ten dał drużynie prowadzenie w tabeli II ligi, którym będzie się cieszyć co najmniej do wieczora.

O godzinie 15:00 dotychczasowy lider Pogoń Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Wisłą Puławy. Nawet remis zapewni jej powrót na szczyt tabeli, gdyż obecnie obie ekipy mają po 15 punktów.

W następnym spotkaniu będziemy świadkami rywalizacji na szczycie. Zawodnicy z Krakowa podejmą u siebie Pogoń.