Wieczysta Kraków z arcyważnym zwycięstwem na koniec rundy. Strata nie jest duża

2022-11-19 16:41:53; Aktualizacja: 1 rok temu
Wieczysta Kraków z arcyważnym zwycięstwem na koniec rundy. Strata nie jest duża Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków udanie zakończyła rundę jesienną III ligi, pokonując ŁKS Łagów (2:1).

W sobotę w Łagowie doszło do starcia drużyn, które bardzo poważnie myślą o wywalczeniu awansu do II ligi. Pierwsza połowa meczu pomiędzy tamtejszym ŁKS-em a Wieczystą Kraków zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga rozwinęła się lepiej dla gospodarzy, którzy w 57. minucie objęli prowadzenie dzięki ładnemu trafieniu Mateusza Mianowanego.

Wieczysta nie oddała pola i już kilkanaście minut później doprowadziła do remisu. Konkretnie rzecz ujmując, zrobił to Thibault Moulin, który wykorzystał rzut karny.

W 85. minucie dobrym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Maksymilian Hebel, dając krakowianom zwycięstwo 2:1.

Co oznacza wygrana Wieczystej? ŁKS Łagów przegrał, ale z 37 punktami na koncie pozostaje liderem tabeli III ligi. Krakowianie, podobnie jak Stal Stalowa Wola, tracą do niego trzy „oczka”. Nad nimi jest Avia Świdnik, która w sobotę nie zagrała, bo Wisła Sandomierz nie dojechała na mecz. Czołówki trzymają się jeszcze rezerwy Cracovii oraz Orlęta Radzyń Podlaski.