Wieczysta Kraków z awansem w Pucharze Polski

Wieczysta Kraków z awansem w Pucharze Polski fot. KS Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków wygrała w Pucharze Polski z Chrobrym Głogów 2:1.

Pierwsza połowa środowego meczu I rundy Pucharu Polski pomiędzy Wieczystą a Chrobrym zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej prowadzenie objął rywalizujący na co dzień w I lidze zespół z Głogowa. W 52. minucie do siatki trafił Paweł Tupaj.

Na tym strzelanie w Krakowie się nie skończyło. W 74. minucie do remisu doprowadził Jakub Bąk. 28-letni zawodnik zdobył również bramkę kilkanaście minut później, dając Wieczystej upragnione zwycięstwo, dzięki któremu zagra ona w 1/16 finału PP.

Rozgrywki pucharowe są dla mających ambitne plany krakowian okazją do konfrontacji z ekipami z wyższych szczebli. Póki co Wieczysta rywalizuje w IV lidze, a więc na piątym poziomie. Podopieczni Franciszka Smudy zbyt długo tam pewnie nie zabawią. Po 10 kolejkach mają na koncie 28 punktów, co daje im pierwsze miejsce w tabeli. Póki co „oczka” urwał im tylko Orzeł Ryczów (2:2).

W sobotę Wieczystą czeka mecz ligowy z Dalinem Myślenice.