Wieczysta Kraków z pierwszym wysokim zwycięstwem w nowej lidze [WIDEO]

2024-08-03 14:13:45; Aktualizacja: 22 minuty temu
Wieczysta Kraków z pierwszym wysokim zwycięstwem w nowej lidze [WIDEO] Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info | Gazeta Krakowska

Wieczysta Kraków pokonała w sobotnim meczu trzeciej kolejki II ligi rezerwy ŁKS-u Łódź 4:0. Dubletem popisał się Michał Trąbka.

Wieczysta Kraków rozpoczęła rywalizację w II lidze od porażki z Resovią Rzeszów na swoim stadionie 0:1. Po tygodniu podopieczni Sławomira Peszki zrehabilitowali się i w takim samym rozmiarze pokonali rezerwy Zagłębia Lubin. Gola strzelił Michał Pazdan. W sobotę na teren krakowian przyjechała z kolei druga drużyna ŁKS-u Łódź.

Prowadzenie Wieczystej dał w 27. minucie Michał Trąbka. Pierwszy strzał zza pola karnego w wykonaniu 27-latka został zatrzymany przez Tomasza Kucharskiego, ale efektownej poprawki bramkarz ekipy gości już nie obronił.

Były zawodnik Stali Mielec dorzucił drugiego gola jeszcze przed przerwą. Ofensywny pomocnik ponownie popisał się pięknym uderzeniem. To jego pierwsze trafienia w tym sezonie II ligi.

Na tym krakowianie nie poprzestali. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Chuma oraz Paweł Łysiak, którzy weszli na murawę z ławki rezerwowych. Ten pierwszy zawitał do Polski w ramach letniego okna transferowego i to jego premierowa bramka dla nowego zespołu.

Po falstarcie Wieczysta wróciła więc na oczekiwane przez siebie tory. Nie od dzisiaj wiadomo, że plany klubu są mocarstwowe i na rywalizacji w II lidze się nie kończą. W tym momencie zajmuje ona drugie miejsce w tabeli, ale kolejka trwa.

W następnej zmierzy się z KKS-em 1925 Kalisz.