Wieczysta Kraków zwycięska! Skra Częstochowa na deskach

2024-09-28 16:29:09; Aktualizacja: 28 minut temu
Wieczysta Kraków zwycięska! Skra Częstochowa na deskach Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków pokonała na własnym stadionie Skrę Częstochowa aż 4:1. Dzięki temu drużyna prowadzona przez Sławomira Peszko będzie zajmowała po tej kolejce trzecie miejsce.

Wieczysta Kraków po awansie do II ligi ma ambicję na kolejną promocję. Tym razem celem jest zaplecze Ekstraklasy. Drużyna Sławomira Peszko zajmuje trzecią lokatę w tabeli z punktem straty do drugiej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Jedno „oczko” więcej dzieli ekipę z Krakowa od pierwszej Polonii Bytom. Wspomniane dwie ekipy mają jednak po meczu mniej.

Wieczysta jest więc na miejscu barażowym, jednak pokusa bezpośredniego awansu zdecydowanie jest intrygująca. To pokazali swoją determinacją podopieczni Sławomira Peszki, którzy wygrali z częstochowską Skrą aż 4:1.

Na 1:0 w 24. minucie strzelił Daniel Sandoval. Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać aż do 60. minuty, kiedy to piłkę w siatce umieścił Joan Román. 20 minut później gola strzelił Lisandro Semedo, a w 88. minucie na 4:0 podwyższył Paweł Łysiak. W doliczonym czasie gry padła honorowa bramka dla zespołu Dariusza Rolaka.

Skra po tej porażce utrzymuje się na ostatniej lokacie z dorobkiem dwóch punktów, choć należy pamiętać, że klubowi odjęto siedem „oczek”. Gdyby nie kara, drużyna spod Jasnej Góry znalazłaby się poza strefą spadkową, choć i tak byłaby na miejscu barażowym, a więc niepewnym utrzymania.

W następnej kolejce Wieczysta zagra z GKS-em Jastrzębie u siebie, natomiast Skra podejmie Chojniczankę Chojnice.