Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE]

Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE] fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: AC Milan

AC Milan dopiął swego i przedłużył kontrakt z rozchwytywanym Rafaelem Leão. W umowie Portugalczyka zawarto sporą klauzulę, która jednocześnie nie wyklucza transferu.

Początki 23-latka w barwach „Rossonerich” nie należały do przesadnie udanych. Jak się okazało, wychowanek Sportingu potrzebował nieco więcej czasu, by odpalić w Mediolanie. Warto było jednak czekać.

Zauważalny gołym okiem progres nastąpił podczas kampanii 2021/2022. Leão w 42 spotkaniach zdobył 14 bramek, do czego dołożył 12 asyst. Wyśmienity sezon skończył z tytułem MVP Serie A i scudetto. Oczywiście, nie umknęło tu uwadze innych klubów.

W aktualnych jeszcze rozgrywkach portugalska gwiazda nie spuściła z tonu, poprawiając swoje liczby. 14 goli i 15 finalnych podań mówi samo za siebie. Nie dziwota, że AC Milan za wszelką cenę starał się kontynuować tę współpracę.

Po miesiącach spekulacji i rozmów ubiegłoroczni mistrzowie Italii dopięli swego.

Rafael Leão przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2028 roku.

Jak ustaliły włoskie media, 23-latek zapewnił sobie roczną pensję na poziomie pięciu milionów euro plus dwa miliony w postaci łatwych do zrealizowania bonusów.

Co ważne, w umowie reprezentanta Portugalii zawarto klauzulę opiewającą na 175 milionów euro. Taka kwota, choć spora, nie wyklucza zatem całkowicie transferu w najbliższych latach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy