„Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City

„Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sky Sports | The Telegraph

W poniedziałek na światło dzienne wyszły niezwykle niewygodne dla Manchesteru City informacje. Klub z Etihad Stadium został oskarżony o liczne naruszenia zasad FFP. Czołowe zespoły z Premier League domagają się najsurowszej kary dla „Obywateli” - donosi Sky Sports.

Czteroletnie śledztwo Premier League wykazało ponad 100 wykroczeń w działalności Manchesteru City. Podejrzewany przez wiele lat o nieprzepisowe praktyki podmiot miał od 2009 roku fałszować sprawozdania finansowe, wypłacać zawodnikom i trenerom niezarejestrowane pensje czy w końcu wielokrotnie łamać zasady Financial Fair Play.

Liczba zarzutów powala, a więc łatwo wywnioskować, że na Eithad Stadium atmosfera przytłacza. Mistrz Anglii wydał niezwłocznie w tej sprawie komunikat, lecz ten zgodnie z oczekiwaniami nie zaskoczył.

Klub z Rowley Street zaprzecza jakimkolwiek zarzutom, zapowiadając dostarczenie niezależnej komisji badającej sprawę „niezaprzeczalne dowody”.

Co, jeśli te nie wystarczą?

Spekuluje się, że Manchester City w przypadku potwierdzenia zarzutów spotkają dotkliwe kary. Te mogą dotyczyć odjęcia punktów, kary finansowej czy w końcu karnej degradacji.

Jak się okazuje, zwolennikami ostatniej opcji są pozostali członkowie „wielkiej szóstki” Premier League, a więc liderujący w tabeli Arsenal, Manchester United, Tottenham, Liverpool i Chelsea.

Sky Sports podaje, że zdaniem wyżej wymienionych podmiotów taka forma kary będzie dla „Obywateli” najbardziej dotkliwa.

„The Telegraph” z kolei przypomina, że EFL (English Football League) nie ma obowiązku przyjęcia Manchesteru City do Championship, League One czy League Two.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy