Wielki powrót Ranieriego?!

Wielki powrót Ranieriego?! fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Tuttosport

Claudio Ranieri może wkrótce, po dłuższej przerwie, rozpocząć pracę w ojczyźnie.

Zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca stało się bowiem głównym celem działaczy Cagliari Calcio, którzy w trakcie letniej przerwy zamierzają podjąć próby sprowadzenia 66-latka na Sardynię.

Ranieri jest aktualnie opiekunem francuskiego Nantes, jednak wraz z końcem sezonu rozstanie się z ekipą popularnych „Kanarków”. Sytuację tę pragnie wykorzystać Cagliari, które wedle doniesień „Tuttosportu” już dziś przygotowuje ofertę pracy dla słynnego trenera.

Zadanie to może być jednak trudne w realizacji zważywszy na fakt, iż w ostatnich miesiącach Ranieri był łączony z objęciem między innymi AS Monaco i reprezentacji Włoch.

Aktualnie szkoleniowcem Cagliari jest Urugwajczyk Diego López, który w trwających rozgrywkach zaciekle walczy o utrzymanie zespołu na poziomie Serie A. Na chwilę obecną prowadzony przezeń klub ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Ewentualne objęcie Cagliari byłoby dla Ranierego powrotem do klubu, który prowadził w latach 1988-1991. To właśnie tam udało mu się wyrobić nazwisko, dzięki czemu niedługo później sprowadziło go do siebie Napoli, zaś w późniejszych czasach trenował takie zespoły, jak m.in. Valencia, Chelsea, Juventus, Inter (do 2012 roku) czy Leicester City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy