Wielki transfer dyrektora?! Marotta negocjuje

Wielki transfer dyrektora?! Marotta negocjuje
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport | Sky Sport Italia

Giuseppe Marotta nie próżnuje w poszukiwaniach pracy po tym jak ogłosił swoje rozstanie z Juventusem.

Kibice „Starej Damy” wciąż mogą być w niemałym szoku po zaskakującym komunikacie o odejściu dyrektora wykonawczego. Kontrakt działacza obowiązuje do 25 października, a Marotta uprzedzając wszelkie spekulacje zdecydował się osobiście wyznać, iż to jego ostatnie dni w Turynie. Dyrektor pomógł w wyprowadzeniu klubu z kryzysu i zaprowadzeniu go na szczyt, lecz teraz czekają go nowe wyzwania.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Marotta wróci do pracy i, przede wszystkim, gdzie to nastąpi, ale on sam zapewnia, że w przyszłym sezonie chciałby już zajmować się pracą w nowym otoczeniu. Niewykluczone zatem, że nowej przygody podejmie się wcześniej, a ofert nie brakuje. Usługami działacza zainteresował się Manchester United, a teraz okazuje się, że poważnym kandydatem jest również Inter.

Jeden z największych rywali mistrzów Włoch uaktywnił się od razu po ogłoszeniu decyzji przez 61-latka. „Nerazzurri” również znajdują się w ostatnich latach w kryzysie, choć im, za sprawą pieniędzy zagranicznych inwestorów, udało się awansować po dłuższej przerwie do Ligi Mistrzów. Stopniowy rozwój cieszy kierownictwo z San Siro, ale to uznało, że nadszedł czas, by wykonać kolejny krok.

Zdaniem „Tuttosport” Suning Group, do której należy Inter, przystąpiło już do negocjacji z Marottą. W ostatnich dniach Włoch był w kontakcie ze Stevenem Zhangiem i miał przyznać, że jest zainteresowany projektem. Nie oznacza to jeszcze porozumienia, ale wiele wskazuje na to, że mediolańczycy poważnie podchodzą do sprawy. Muszą się jednak bardzo postarać, ponieważ działacz na brak zainteresowania nie może narzekać.

Oprócz wspomnianego wcześniej United, w swoich szeregach Marottę chciałaby mieć również włoska federacja. Co prawda on sam przyznał, że nie zamierza kandydować na stanowisko prezydenta FIGC, lecz nie wykluczał możliwości objęcia posady dyrektora. Takową zaproponował mu Gabriele Gravina. „Sky Sport Italia” przekonuje, że jeśli to właśnie on stanie na czele federacji, Marotta mógłby z nim współpracować jako prezydent Club Italia. Jest to organizacja, która troszczy się o różnego rodzaju aktywności związane z reprezentacjami i koncentruje się na skautingu, analizie meczów, zbieraniu informacji oraz usprawnianiu medycyny sportowej. Zadaniem Marotty byłoby dopilnowanie, by wszystkie te sektory odpowiednio współpracowały.

Ponadto działaczem mieli się zainteresować dyrektorzy Romy oraz Napoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona i Real Madryt ustanowiły pakt o nieagresji FC Barcelona i Real Madryt ustanowiły pakt o nieagresji Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy