Wielki transfer Grimaldo? Może rozwiązać problem dwóch klubów z Premier League!

Wielki transfer Grimaldo? Może rozwiązać problem dwóch klubów z Premier League! fot. Benfica
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Álex Grimaldo może po zakończeniu obecnego sezonu opuścić szeregi Benfiki.

23-letni zawodnik wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym za sprawą dobrych występów notowanych w barwach portugalskiego zespołu.

Lewy obrońca już od pewnego czasu jest obserwowany przez wysłanników topowych europejskich klubów takich jak Manchester United, Juventus, Napoli, Inter czy Atlético Madryt.

Do niedawna wydawało się, że spośród nich największe szanse na ewentualnego pozyskanie Hiszpana mają przedstawiciele „Starej Damy”, którzy widzieli w osobie utalentowanego defensora idealnego następcę Alexa Sandro. Brazylijczyk przedłuż jednak nie tak dawno umowę z drużyną z Turynu i przynajmniej na razie nie nosi się z zamiarem zmiany klubu.

Z tego tez powodu do walki o względy Álexa Grimaldo włączył się Arsenal oraz Manchester City. Oba angielskie zespoły mają w trwających rozgrywkach problem z obsadzeniem pozycji lewego obrońcy z uwagi na słabszą formę prezentowaną przez zawodników lub ich wiek czy problemy zdrowotne.

Z tego też powodu kataloński „Sport” przekonuje, że czołowe ekipy z Premier League mogą latem wystosować oficjalną propozycję dotyczącą pozyskania 23-letniego piłkarza, który w kontrakcie obowiązującym do końca czerwca 2021 roku ma zawartą klauzulę wykupu opiewającą na 60 milionów euro.

Warto także nadmienić, że Hiszpan jest dobrze znany Pepowi Guardioli, ponieważ w przeszłości szkolił się on w Barcelonie. Nie dostał on w niej jednak szansy na zaistnienie w pierwszym zespole i w połowie sezonu 2015/2016 przeniósł się do Benfiki.

Álex Grimaldo strzelił siedem bramek oraz zanotował pięć asyst w 42 rozegranych meczach w trwających rozgrywkach w barwach ekipy z Lizbony.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy