Wielkie zmiany w Valencii. Właściciel Peter Lim przeprowadza rewolucję!

Wielkie zmiany w Valencii. Właściciel Peter Lim przeprowadza rewolucję!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Héctor Gómez

Właściciel Valencii Peter Lim wprowadza diametralne zmiany w klubie.

Singapurski biznesmen postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydował o zwolnieniu trenera Marcelino oraz dyrektora sportowego Mateu Alemany'ego. Obaj panowie są jednymi z głównych postaci, którzy przyczyniły się do powrotu „Nietoperzy” na właściwe tory, ale Héctor Gómez, dobrze poinformowany w sprawach Valencii dziennikarz, jest przekonany, że dni, a nawet godziny tej dwójki są już w zasadzie policzone.

Klub nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale powinno to nastąpić wkrótce. Zarówno Marcelino, jak i Alemany, mieli za złe właścicielowi, że ten wtrąca się w sektor sportowy i stara się dyktować swoje rozwiązania. Trener oraz dyrektor sprzeciwiali się działaczowi, co z kolei niezbyt podobało się jemu samemu, a w ostatnich tygodniach konflikt między stronami tylko narastał.

Lim rozważał zwolnienie dwójki już wcześniej, ale uznał, że lepiej wstrzymać się z decyzją co najmniej do września. Raz, że do tego czasu może udałoby się znaleźć konsensus, ale przede wszystkim Singapurczyk obawiał się buntu w drużynie i masowego składania żądań transferu. Kilka dni po zakończeniu okna coś takiego nie powinno mieć miejsca, przynajmniej zdaniem właściciela klubu.

Singapurczyk miał skonsultować swoją decyzję z prezydentem klubu, Anilem Murthym. Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić tak istotne dla budowy drużyny postaci, ale jednym z kandydatów do objęcia stanowiska trenera jest Albert Celades.

Marcelino objął stanowisko trenera Valencii w 2017 roku, głównie za sprawą Alemany'ego. Pod jego wodzą drużyna podbudowała się sportowo i z ligowego średniaka stała się pretendentem do walki o Ligę Mistrzów. Już w pierwszej kampanii pod jego batutą zajęła czwarte miejsce w lidze, co później udało jej się powtórzyć.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy