Willi Orbán raczej opuści mecz Bundesligi. Zostanie dawcą szpiku kostnego

Willi Orbán raczej opuści mecz Bundesligi. Zostanie dawcą szpiku kostnego fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bundesliga.com

Willi Orbán poinformował, że w środę pobrany zostanie od niego szpik kostny.

Węgier urodził się w Kaiserslautern i to właśnie na terenie Niemiec został zarejestrowany jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Przed kilkoma dniami otrzymał wiadomość, że jest w grupie osób, od których może zostać pobrana potrzebna tkanka.

Po wstępnych badaniach 30-latka zakwalifikowano do przeszczepu, w efekcie czego od weekendu nie trenuje on z kolegami z zespołu. Przyjmuje za to serię zastrzyków przygotowujących go do zabiegu.

– Mam szczerą nadzieję, że moja darowizna przyczyni się do pełnego wyleczenia biorcy – powiedział kapitan „Byków”.

Zawodnik liczy, że nagłośnienie sprawy zaprocentuje wzrostem chętnych do oddania szpiku.

– To jest proste, naprawdę proste. Mój przykład pokazuje, że rejestracja ma sens – zauważył.

Szpik ma zostać przekazany biorcy w środę. Tego samego dnia zostanie on pobrany od defensora występującego na pozycji stopera.

Bardzo prawdopodobne jest to, że Willi Orbán przegapi najbliższy mecz z Unionem Berlin, do którego RB Lipsk traci raptem trzy punkty w ligowej tabeli.

37-krotny reprezentant Węgier podczas trwającej kampanii uzbierał 29 występów i strzelił trzy gole. Łącznie w samej Bundeslidze ma on na swoim koncie 170 spotkań.

Więcej na temat: Willi Orban RB Lipsk Niemcy Węgry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy