William Carvalho rusza na podbój Premier League

William Carvalho rusza na podbój Premier League fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Estadio Deportivo

William Carvalho powinien jeszcze przed zakończeniem obecnego sezonu dopiąć wszystkie formalności związane ze swoimi przenosinami do Leicester City - uważa „Estadio Deportivo”.

Ekipa z King Power Stadium wykazuje poważne zainteresowanie usługami reprezentanta Portugalii już od dłuższego czasu i coraz więcej na to wskazuje, że uda się jej wkrótce zakontraktować doświadczonego zawodnika.

Defensywny pomocnik był w przeszłości wielokrotnie łączony z przeprowadzką do Premier League, kiedy występował jeszcze w barwach Sportingu. Wówczas w gronie drużyn mogących sięgnąć po 28-letniego zawodnika wymieniano takie zespoły jak Arsenal, Everton czy West Ham United.

William Carvalho zdecydował się jednak odrzucić zaloty tych klubów na rzecz kontynuowania swojej kariery w Betisie i dopiero teraz ma zrealizować długo wyczekiwany transfer na Wyspy Brytyjskie.

Dziennikarze „Estadio Deportivo” przekonują, że Portugalczyk dopina już ostatnie szczegóły dotyczące warunków indywidualnej umowy i przeniesie się do drużyny „Lisów” za około 25 milionów euro.

Ekipa z Sewilli nie zainkasuje jednak całej tej kwoty, ponieważ nabyła 75 procent praw do karty zawodniczej defensywnego pomocnika przy jego pozyskaniu z klubu z Lizbony za 16 milionów euro.

Pozostałe 25 procent zostało we własności „Lwów”, które najprawdopodobniej zainkasują teraz za niego dodatkowe 6,25 miliona euro (przy łącznej kwocie transferowej opiewającej na 25 milionów euro).

28-latek wystąpił w zaledwie 13 spotkaniach Betisu w trwających rozgrywkach ze względu na przewlekłą kontuzję pleców.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy