Williams Martínez popełnił samobójstwo

Williams Martínez popełnił samobójstwo
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Olé

W sobotni wieczór w wieku zaledwie 38 lat zmarł Williams Martínez. Urugwajski futbol jest w żałobie.

Urugwajskie media podały do wiadomości, że przyczyną śmierci Martíneza było samobójstwo.

Prezes Urugwajskiego Związku Piłki Nożnej, Ignacio Alonso, złożył rodzinie zawodnika kondolencje z powodu tego, co się stało.

Martínez był piłkarzem Villa Teresa, występującego na poziomie drugiej ligi urugwajskiej. Zbliżał się do końca swojej bogatej kariery piłkarskiej, podczas której reprezentował barwy takich klubów jak Ferro (Argentyna), West Bromwich Albion (Anglia), Valenciennes i Reims (Francja), Chacarita (Argentyna), Huachipato i Palestino (Chile), Cerro Porteño (Paragwaj), Tachira (Wenezuela) czy Ceuta (Hiszpania).

Śmierć Martíneza nastąpiła w tym samym dniu, w którym Urugwaj obchodzi Narodowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Według najnowszego rejestru przedstawionego przez rząd Urugwaju w ten piątek, w 2020 roku w kraju doszło do 718 samobójstw i zanotowano wskaźnik 20 samobójstw na 100 tysięcy mieszkańców, więc ten problem jest jednym z tych, które wzbudzają największe obawy w Urugwaju. Spośród wszystkich wyżej wymienionych przypadków 80,92% to mężczyźni.

W lutym tego roku urugwajski piłkarz, Santiago „Morro” García, również popełnił samobójstwo w swoim domu w Argentynie, grając w tym kraju dla Godoy Cruz. Zarówno García jak i Martínez byli kolegami z drużyny w 2014 roku, kiedy wspólnie reprezentowali barwy urugwajskiego River Plate (nie mylić z argentyńskim).

Urugwajska federacja poinformowała, że w związku z żałobą odwołane zaplanowane na niedzielę spotkania ligowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy