Willian na testach w klubie z Premier League! Nie chodzi o Fulham

2023-07-13 20:53:18; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Willian na testach w klubie z Premier League! Nie chodzi o Fulham Fot. Mark Cosgrove/News Images/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: The London Evening Standard

Wydawało się, że Willian będzie kontynuował karierę w Fulham, w którym radził sobie naprawdę dobrze. Brazylijczyk odrzucił jednak propozycję londyńczyków i właśnie finalizuje swój transfer do Nottingham Forest - podaje „The London Evening Standard”.

Willian po bolesnych doświadczeniach związanych z powrotem do Brazylii odbudował się w Fulham.

34-letni weteran odgrywał ważną rolę w zespole Marco Silvy, notując w minionej kampanii 30 spotkań, pięć goli i sześć asyst. Jeszcze w trakcie rozgrywek obydwie strony usiadły do rozmów w sprawie przedłużenia współpracy.

Kością niezgody pozostawała jednak długość oferowanego kontraktu. Zarząd „The Cottagers” myślał jedynie o rocznej umowie, co nie odpowiadało Brazylijczykowi.

Fulham chciało udobruchać Williana wyższą pensją, wracając niedawno do rozmów.

Londyńczycy mogą być zaskoczeni, bowiem 34-latek udał się nieoczekiwanie na testy do Nottingham Forest. Te zostały poprzedzone spotkaniem z trenerem „The Forest” Steve'em Cooperem. Jak widać, negocjacje przebiegły pomyślnie.

Nizaar Kinsella z „The London Evening Standard” zapewnia, że skrzydłowy z Ribeirão Pires znajduje się o krok od nowego zespołu.

To dla niego ciekawa opcja. Jeśli z niej skorzysta i podpisze atrakcyjną umowę, to będzie mógł zakończyć karierę w Grecji w siostrzanym klubie, Olympiakosie.

Willian uzbierał na poziomie Premier League 286 występów, 43 gole i 50 asyst. Wkrótce, jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań, poprawi te liczby w barwach trzeciej, po Chelsea i wspomnianego Fulham, drużynie.