Willian zostanie zmuszony do odejścia z Chelsea?!

Willian zostanie zmuszony do odejścia z Chelsea?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic | Mundo Deportivo

Chociaż menedżer Chelsea Frank Lampard, bardzo ceni Williana, zarząd „The Blues” nie potrafi dojść z nim do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. W efekcie Brazylijczyk może zostać zmuszony do zmiany klubu.

Skrzydłowy na Stamford Bridge występuje od sezonu 2013/2014, nic więc dziwnego w tym, że zdążył się przez ten czas mocno zżyć z klubem. Jego rodzina (żona i dwójka dzieci) również ceni sobie życie w Londynie, a 31-latek w ostatnim wywiadzie zasugerował nawet, że po zakończeniu kariery może zamieszkać w Anglii na stałe. Zadowolenia z 69-krotnego reprezentanta „Canarinhos” nie kryje również Frank Lampard.

Niewykluczone jednak, że latem 2020 roku Willian będzie zmuszony zmienić miejsce zamieszkania, co oczywiście jest związane z transferem do innego klubu. Żadną tajemnicą nie jest bowiem fakt, że po obecnym sezonie jego umowa z Chelsea wygasa, a konsensusu w sprawie jej przedłużenia na horyzoncie jak na razie nie widać.

„The Athletic” donosi, że rzeczywiście rozmowy z zarządem klubu miały miejsce, lecz strony nie wypracowały porozumienia. Tym samym zawodnika dzieli tylko kilka tygodnia od momentu, w którym inne ekipy będą mogły oficjalnie negocjować z nim warunki współpracy począwszy od następnej kampanii. Chętnych już teraz nie brakuje, a najczęściej w tym kontekście wymienia się ponownie Barcelonę oraz Juventus.

Mając zatem na uwadze powyższe informacje, może się okazać, że Willian, nieco na przekór swoim wcześniejszym planom, wkrótce odejdzie ze Stamford Bridge.

31-latek w koszulce „The Blues” do tej pory rozegrał 307 spotkań, strzelił 55 goli i zanotował 56 asyst. Przez ten czas świętował on wygraną w Lidze Europie czy też dwa zwycięstwa w Premier League. Jego pensja wynosi 120 tysięcy funtów tygodniowo.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy