Willy Caballero wraca do Premier League

Willy Caballero wraca do Premier League fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TheAthletic.com

Willy Caballero, który od lata pozostaje bez klubu, zgodził się dołączyć do Southampton - podaje TheAthletic.com.

Argentyński bramkarz był częścią pamiętnego składu Málagi, która w 2013 roku dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kilkanaście miesięcy później trafił on do Anglii i przebywa w niej do dzisiaj.

Początkowo uczestnik Mistrzostw Świata 2018 bronił barw Manchesteru City, skąd w 2017 roku przeniósł się do Chelsea. Pod koniec swojej przygody z „The Blues” pełnił rolę trzeciego golkipera, co nie zmienia faktu, że na pożegnanie było mu dane wygrać Ligę Mistrzów.

Gdy umowa 40-latka wygasła, postanowił nie opuszczać Wysp Brytyjskich i podtrzymywał formę, trenując z Wimbledonem. Teraz dołączy do Southampton.

Wobec problemów zdrowotnych Alexa McCarthy’ego oraz Frasera Forstera, „Święci” postanowili zaoferować Willy’emu Caballero krótkoterminowy kontrakt. W ten sposób Ralph Hassenhüttl nie pozostanie na pokładzie tylko z Harrym Lewisem, a dodatkowo otrzyma wielce doświadczonego gracza.

Cała operacja powinna zostać sfinalizowana niebawem.

Golkiper z Ameryki Południowej jak dotąd w Premier League uzbierał 34 występy, notując 13 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy