Wisła Kraków: David Mawutor znalazł sobie nowy klub [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: David Mawutor znalazł sobie nowy klub [OFICJALNIE] fot. Wisła Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szachtior Karaganda

David Mawutor będzie występował w Szachtiorze Karaganda, który pozyskał go na zasadzie wolnego transferu.

Mawutor trafił do Wisły Kraków z Żetysu Tałdykorgan w lutym tego roku. Pod Wawelem wierzono, że wypełni on lukę w środku pola i pomoże drużynie w walce o utrzymanie.

Jednak w stolicy Małopolski wielkiej furory nie zrobił. To spowodowało, że działacze nie zdecydowali się przedłużyć z nim obowiązującego do końca sezonu kontraktu.

Ghańczyk, który ma też obywatelstwo Tadżykistanu, od początku lipca rozglądał się za nowym pracodawcą. Swego udało mu się dopiąć w środę.

Po zawodnika zgłosił się kazachski Szachtior Karaganda, do którego przenosi się w ramach wolnego transferu.

Kontrakt Mawutora z jedenastą siłą ekstraklasy Kazachstanu będzie ważny do 31 grudnia 2021 roku.

Środkowy lub defensywny pomocnik rozegrał na polskich boiskach łącznie siedem spotkań. Nie zdobył jednak w żadnym z nich punktów do klasyfikacji kanadyjskiej.

Tym samym 29-latek wraca do Azji Środkowej, gdzie czuł się najlepiej. W ten region świata przeniósł się już w 2012 roku, zasilając najpierw Rawszan Kulab, a potem Istikłoł Duszanbe. Z oboma klubami zdobywał mistrzostwa Tadżykistanu. Od 2018 do 2020 roku grał już w Kazachstanie, do którego teraz wraca, tyle że w barwach wspomnianego Żetysu Tałdykorgan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej James Rodríguez związał się z nowym klubem. Transfer już oficjalnie zapowiedziany James Rodríguez związał się z nowym klubem. Transfer już oficjalnie zapowiedziany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy