Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! fot. Wisła Kraków
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tomasz Włodarczyk (Meczyki.pl)

Alon Turgeman przejdzie do Wisły Kraków na zasadzie wolnego transferu - poinformowały Meczyki.pl.

Środkowy napastnik trafił zimą do zespołu „Białej Gwiazdy” na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Austrii Wiedeń.

Klub z województwa małopolskiego zapewnił sobie wówczas możliwość definitywnego pozyskania 29-letniego zawodnika za kwotę wynosząca 400 tysięcy euro z jednoczesnym zawarciem z nim kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2022 roku.

Wybuch pandemii koronawirusa oraz drobny uraz odniesiony przez Alona Turgemana w końcowej fazie sezonu Ekstraklasy sprawił, że Wisła Kraków nie wyraziła zainteresowania sprowadzeniem Izraelczyka na wspomnianych warunkach, ale mimo to podjęła rozmowy z austriacką drużyną, aby ściągnąć do siebie doświadczonego piłkarza.

Sam napastnik wyraził nie tak dawno olbrzymią nadzieję na wypracowanie zadowalającego porozumienia pomiędzy oboma klubami i wiele na to wskazuje, że takowe zostało osiągnięte.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonuje, że „Biała Gwiazda” dogadała się z ekipą z Wiednia i pozyska 29-latka na zasadzie wolnego transferu, ale jednocześnie zobowiąże się do przekazania Austrii atrakcyjnego procentu z ewentualnej sprzedaży Turgemana.

Izraelczyk zgodnie z wcześniejszymi założeniami ma związać się z zespołem z województwa małopolskiego do zakończenia sezonu 2021/2022.

Środkowy napastnik strzelił do tej pory sześć goli dla Wisły Kraków w dziewięciu rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy