Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Wisła Kraków

Nim Wisła Kraków znajdzie następcę Artura Skowronka, obowiązki pierwszego trenera będą pełnić wspólnie Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry.

Ten duet wypełniał rolę już podczas poniedziałkowego treningu i prawdopodobnie poprowadzi drużynę w Derbach Krakowa, do których dojdzie w piątek 4 grudnia.

69-letni Kmiecik to oczywiście legenda Wisły. W jej barwach rozegrał 304 spotkania ligowe, a po zakończeniu kariery pełnił różne funkcje - jako trener-ratownik, asystent pierwszego trenera czy trener juniorów.

35-letni Mokry trafił do Krakowa w lipcu tego roku jako asystent pierwszego szkoleniowca. Wrócił wówczas tym samym do pracy z Arturem Skowronkiem, którego znał z Ruchu Radzionków, Pogoni Szczecin, Polonii Bytom, Widzewa Łódź, GKS-u Katowice i Wigier Suwałki. Od 2017 roku z kolei pomagał Dominikowi Nowakowi w Miedzi Legnica.

Skowronek został zwolniony w nocy z soboty na niedzielę ze względu na bardzo słabą formę zespołu, który zajmuje dwunastą pozycję w tabeli Ekstraklasy z 10 punktami zgromadzonymi w 11 kolejkach.

ZOBACZ TEŻ: Na giełdzie nazwisk wiązanych z Wisłą Kraków na razie znajduje się czterech trenerów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy