Wisła Kraków: Koniec sezonu dla Alana Urygi [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Koniec sezonu dla Alana Urygi [OFICJALNIE] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Alan Uryga zerwał więzadła krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę, o czym poinformowała Wisła Kraków. To zatem dla defensora koniec sezonu.

W piątek odbyła się konferencja prasowa, w której to udział wziął trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner reprezentacji Polski poinformował, że na treningu kontuzji doznał Alan Uryga.

Nie chciał on jednak sprecyzować, co konkretnie dolega defensorowi, choć przyznał jednocześnie, że uraz mechaniczny, do którego doszło, nie wyglądał zbyt optymistycznie.

28-latek udał się zatem na szczegółowe badania, a te potwierdziły najgorsze domysły.

Jak poinformowała Wisła Kraków, w przypadku defensora doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego, a także uszkodzenia łąkotki. Urygę czeka teraz operacja.

To kontynuacja problemów zdrowotnych, z którymi zawodnik boryka się od kilku miesięcy.

Pewne jest, że byłego reprezentanta Polski do lat 21 nie ujrzymy już w tym sezonie na boisku. Jego rekonwalescencja potrwa kilka miesięcy.

Od lipca rozegrał on na boiskach Ekstraklasy trzy mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy