Wisła Kraków: Młyński jedną nogą poza Arką Gdynia

Wisła Kraków: Młyński jedną nogą poza Arką Gdynia fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Mateusz Młyński znajduje się coraz bliżej sfinalizowania swojej przeprowadzki z Arki Gdynia do Wisły Kraków - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Młodzieżowy reprezentant Polski jest obserwowany od pewnego czasu przez większości klubów występujących na poziomie Ekstraklasy. Do niedawna można było przypuszczać, że największe szanse na jego zakontraktowanie ma Legia Warszawa.

„Wojskowi” nie podjęli jednak do tej pory stosownych kroków zmierzających do nawiązania współpracy z 20-letnim zawodnikiem, co postanowili wykorzystać ich ligowi konkurencji.

Spośród nich najbardziej konkretna oraz zdeterminowana miała okazać się Wisła Kraków, która ma być już bardzo bliska podpisania umowy z utalentowanym skrzydłowym.

Piotr Koźmiński po rozeznaniu się w sytuacji panującej wokół Mateusza Młyńskiego uważa, że jego przenosiny do „Białej Gwiazdy” są przesądzone. Kwestią sporną pozostaje jedynie termin realizacji przeprowadzki młodzieżowego reprezentanta Polski.

W grę wchodzą naturalnie dwie opcje. Pierwsza zakłada pozyskanie 20-latka teraz, a druga latem na zasadzie wolnego transferu, kiedy to wygaśnięciu ulegnie obowiązujący go kontrakt z Arką Gdynia.

Wisła Kraków naciska na wariant zimowy, ale nie może być jeszcze pewna jego realizacji.

Wspomniany dziennikarz uważa jednocześnie, że znacznie bardziej skomplikowana jest sytuacja związana ze sprowadzeniem Krystiana Wachowiaka z Chojniczanki Chojnice. Drugoligowy klub ma oczekiwać za niego rzekomo 600 tysięcy złotych i gwarancji otrzymania 20 procent z kwoty jego przyszłej sprzedaży.

„Biała Gwiazda” nie jest skłonna do spełnienia oczekiwań obecnego pracodawcy lewego obrońcy, co finalnie może wykorzystać inny zespół zabiegający o względy 19-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy